Blog
Alçak Basınçlı Döküm


Bu sayfamızda Alçak basınçlı döküm hakkında bilgiler yer almaktadır. Döküm makinaları, alçak basınçlı döküm işlemleri, ürünlerimiz ve hizmetlerimiz hakkında geniş bilgi almak için firmamızı arayabilirsiniz.

Alçak basınçlı dökümfarklı prosesleri bulunan basınçlı döküm işleminde tercih edilen döküm proseslerinden biridir.

Bu işlemde ergimiş metalin, dökme demir gibi dayanıklı malzemeden yapılmış bir kalıba dökülmesi veya enjekte edilmesi ile döküm işlem işlemi gerçekleşir. Daha sonra metal, istenildiği şekilde katılaşmaktadır.

Teknolojik ve ekonomik açıdan dökümlerin avantajlı bir şekilde üretimini sağlamak için alçak basınçlı döküm işlemi yapılmaktadır.

Döküm işlemi yüksek üretim hızına sahip olduğu görülmektedir.

Alçak basınçlı döküm prosesinde döküm yapmak için metal kalıplar kullanılmaktadır.

Ergimiş metal, kalıbın daha hızlı dolmasını ve daha iyi kontrol edilmesini sağlamak için basınçlandırılır. Prosesde, özel ürünler için 7 MPa’ ya kadar basınç kullanır, ancak tipik olarak kullanılan basınç 0.5 MPa’ nın altındadır.

Alçak basınçlı dökümün avantajları, kalın cidarlı kesitlerde döküm kalitesinin çok iyi olması ve yüksek basınçlı  döküme göre çok daha fazla alaşım seçimine izin verilmesidir. 

Döküm verimi, yatay yolluklar, besleyiciler veya girişler kullanılmadığından % 90– 95’ tir.

Alçak basınçlı dökümde genleşen maçaların kullanılması, bu prosesin, uygun parçaların dökmesine olanak tanır. Bu parçaların birçoğu, büyüklükleri, karmaşıklıkları, hacimleri ve ürün gereksinimleri nedeniyle alçak basınçlı döküm işlemi ile üretilir. 

Firmamız döküm tesislerine çeşitli soğuk kamaralı metal enjeksiyon presleri, alçak basınç presleri, trim presler ve yardımcı ekipmanları üretmektedir.

ERAPRES'in en temel amacı yüksek teknolojisi ile müşterilerine değer yaratan, dünya çapında başarılı ve aranan bir marka olmaktır.

Erapres; ürün tasarım, geliştirme, test ve doğrulama imkan ve kabiliyetlerini projelendirerek Ar-Ge faaliyetlerinde de gücünü ortaya koymaktadır.

Tüm bu işlemler, ürünlerimiz ve çözümlerimiz hakkında ayrıntılı bilgi için arayabilirsiniz.

Alüminyum döküm sistemleri konusunda uzman bir kuruluş ERAPRES, alçak basınçlı döküm işlemleri hakkında eğitimli, tecrübeli ve uzman kadrosu ile faaliyetlerine devam etmektedir.

Blog
icon