• Ar-Ge
AR-GE VE İNOVASYON


ERAPRES; ürün tasarım, geliştirme, test ve doğrulama imkan ve kabiliyetlerini projelendirerek
Ar-Ge faaliyetlerinde de gücünü ortaya koymaktadır.   


Firmamız; mühendis, teknik kadrosu ve üniversite işbirliği ile her sene Ar-Ge ve inovasyon için yatırımlar yapmaktadır. Şirketimiz inovasyonu önemsemekte ve buna bağlı olarak yeniliği; müşterileri, tedarikçileri ve tüm paydaşları ile birlikte gerçekleştirmektedir. 2012’den bugüne üretimini yapmış olduğumuz makinelerin Tübitak projeleri yapılmış olup, başarı ile sonuçlandırılmıştır.

ERAPRES, özkaynaklarıyla yürüttüğü Ar-Ge projelerinin yanı sıra, tamamlanan tüm projeler TÜBİTAK-TEYDEB tarafından desteklenmeye layık bulunmuştur. Bilimsel bilginin ticari ürünlere dönüştürüldüğü, know-how üreten öncü bir Ar-Ge Merkezi olma yolunda ilerleyerek, ülkemiz için değer yaratmaya, daha çok çalışmaya ve daha çok üretmeye devam edeceğiz.


ALÇAK BASINÇLI DÖKÜM MAKİNASITanımı :

Tanımı : Kokil döküm prosesinin sınırlı kontrol imkanları, parça ağırlığına yaklaşan yolluk ve besleyicilerin yarattığı olumsuzlukları bertaraf etmek üzere geliştirilen bu metot ülkemizde yaygın olarak Jant üretiminde kullanılmaktadır.
Jant dışı parçalarda giderek artan oranda millileşen savunma sanayinin ihtiyaçları, kokil döküm parçalarında artan adetler ve kalite beklentileri ve yurt dışı talepleriyle büyüyen parçalar için de Alçak basınç  Dökümhanelerde ilgi duyulan bir proses haline gelmiştir. Bu ihtiyaç doğrultusunda firmamız 2017 yılında başlattığı Ar-Ge çalışmalarını 2019 yılında ürettiği makinayla taçlandırmıştır.

Günümüz teknolojisinin tüm gelişmiş özelliklerine sahip olan makinamız 1 yıldır kaliteli parça dökmektedir. Gerek makine teknolojisi, gerekse proses bilgimiz kullanıcı için uygulama kolaylığı sağlamaktadır. Bu sektörde Ülkemizin,  siz değerli iş ortaklarımızla birlikte hak ettiği yeri almasında hızla yol alacağımıza inancımız tamdır.

Daha fazla bilgi için lütfen bizimle iletişime geçiniz.REAL TIME ENJEKSİYON SİSTEMİ (ERAPRES RTM – PC )Enjeksiyon preslerinde gelinen son nokta olan Gerçek zamanlı enjeksiyon teknolojisini ülkemize kazandırmanın mutluluğunu siz değerli müşterilerimizle paylaşıyoruz.


Gerçek zamanlı Enjeksiyon sistemi :
- Önceden tanımlanmış yerlerde hızların ve basınçların istenilen seviyede olmasını otomatik olarak garanti eden sistemler topluluğudur.
- Belirlenen yerlerde istenilen hızları ve basınçları 1 msn (1/1000 saniye) aralıklarla ölçer ve gerekirse düzeltme yaparak prosesi sürdürür.
- Servo valfler ve Özel yazılımlı PID sistemiyle hız ve basınçlarda ki sapmayı diğer sistemlerden 10 kat daha hassas hale getirir.
- Ürün kalitesindeki değişimleri minimize ederek fire oranlarını düşürür.
- Enjeksiyon silindirinin 2. Faz sonunda frenleme yapabilme özelliğiyle kalıp esnemelerinden doğan çapaklanmayı yok eder. Böylece ürün ağırlığında esneme kaynaklı artışı ortadan kaldırarak üreticiye kazanç sağlar.
- Diğer makinalarda 1.2 kinetik enerji katsayısı bu teknolojide 1.005 seviyelerine kadar düşer. Bu da  1100 ton makinada 150 -200 ton kadar açma kuvvetlerinde azalma sağlar.
- Bu sistemle birlikte otomatik kolon sökme , otomatik kalıp kilitleme, otomatik itici kilitleme, Sıkıştırma pimi uygulaması, Ağır kalıp taşıyıcı sistemi, Otomatik kalıp kilitleme mesafesi ayarı, her bir kolonda ayrı ayrı kilitleme kuvveti ölçümü vb. özellikleriyle prosesin her aşamasında kontrolün sağlandığı bir üretim aracı haline gelmiştir.
- Hız kontrollü motor sayesinde %35 e varan enerji tasarrufu sağlar.
- Hidrolik sistemde bulunan gelişmiş ekipmanlar sayesinde kışın ve yazın yağ sıcaklık farkı
+- 5 derecede sabit kalmasını garanti ederek her koşulda üretim parametreleri ve hızların değişmezliği garanti altına alınır.
- Servo motorlu pompa uygulamasıyla %50 - 55 enerji tasarrufu
kurumsal

Daha fazla bilgi için lütfen bizimle iletişime geçiniz.


icon