Ar-Ge

ERAPRES; ürün tasarım, geliştirme, test ve doğrulama imkan ve kabiliyetlerini projelendirerek
Ar-Ge faaliyetlerinde de gücünü ortaya koymaktadır.   

Innovation Technology for Business Finance Concept. Modern graphic interface showing symbol of innovative ideas thinking, research and development study.

Firmamız; mühendis, teknik kadrosu ve üniversite işbirliği ile her sene Ar-Ge ve inovasyon için yatırımlar yapmaktadır. Şirketimiz inovasyonu önemsemekte ve buna bağlı olarak yeniliği; müşterileri, tedarikçileri ve tüm paydaşları ile birlikte gerçekleştirmektedir. 2012’den bugüne üretimini yapmış olduğumuz makinelerin Tübitak projeleri yapılmış olup, başarı ile sonuçlandırılmıştır.

ERAPRES, özkaynaklarıyla yürüttüğü Ar-Ge projelerinin yanı sıra, tamamlanan tüm projeler TÜBİTAK-TEYDEB tarafından desteklenmeye layık bulunmuştur. Bilimsel bilginin ticari ürünlere dönüştürüldüğü, know-how üreten öncü bir Ar-Ge Merkezi olma yolunda ilerleyerek, ülkemiz için değer yaratmaya, daha çok çalışmaya ve daha çok üretmeye devam edeceğiz.

ALÇAK BASINÇLI DÖKÜM MAKİNASI

Tanımı : Kokil döküm prosesinin sınırlı kontrol imkanları, parça ağırlığına yaklaşan yolluk ve besleyicilerin yarattığı olumsuzlukları bertaraf etmek üzere geliştirilen bu metot ülkemizde yaygın olarak Jant üretiminde kullanılmaktadır.
Jant dışı parçalarda giderek artan oranda millileşen savunma sanayinin ihtiyaçları, kokil döküm parçalarında artan adetler ve kalite beklentileri ve yurt dışı talepleriyle büyüyen parçalar için de Alçak basınç  Dökümhanelerde ilgi duyulan bir proses haline gelmiştir. Bu ihtiyaç doğrultusunda firmamız 2017 yılında başlattığı Ar-Ge çalışmalarını 2019 yılında ürettiği makinayla taçlandırmıştır.

Günümüz teknolojisinin tüm gelişmiş özelliklerine sahip olan makinamız 1 yıldır kaliteli parça dökmektedir. Gerek makine teknolojisi, gerekse proses bilgimiz kullanıcı için uygulama kolaylığı sağlamaktadır. Bu sektörde Ülkemizin,  siz değerli iş ortaklarımızla birlikte hak ettiği yeri almasında hızla yol alacağımıza inancımız tamdır.

Daha fazla bilgi için lütfen bizimle iletişime geçiniz.

REAL TIME ENJEKSİYON SİSTEMİ (ERAPRES RTM – PC )

Enjeksiyon preslerinde gelinen son nokta olan Gerçek zamanlı enjeksiyon teknolojisini ülkemize kazandırmanın mutluluğunu siz değerli müşterilerimizle paylaşıyoruz.